Jdi na obsah Jdi na menu
 

Heiligenblut Open Dogfrisbee Event

10. 6. 2014

Závody až v Rakousku? Je to dálka, ale jeli jsme. Vyrazili jsme s Feldou už v pátek dopoledne. Cesta tam trvala 12 hodin a Felda byla opravdu statečná, že zvládla cestu přes šílené serpentiny, až přes nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner! Opravdu jsem se o ní bála, chudinka moje malá. Po příjezdu do města Heiligenblut jsme si ještě večer jeli omrknout hrací plochu. Po tmě nám připadalo nějaká malá, a tak jsme si řikali, že ráno moudřejší večera a jeli jsme do kempu. Tam jsme si na 2 noci pronajali krásnou malou chatku.

Ráno před 7 hodinou jsme se vydali na hřiště. Světlo potvrdilo naše obavy o velikosti hřiště a dokonce ukázalo, že je ještě docela úzké, hrbolaté a plné děr. Naštěstí se pak chodilo rojnicí a díry se zasypávaly. Aspoň něco (:

Michal si vyzkoušel poprvé Throw & Fetch v kategorii Starters - je to obdobné jako SMD, ale bonusová zóna je na cca 40 yardech a má tvar půlkruhu. V prvním kole byli kluci super a podle mě byli nejlepší. V druhém kole trochu zaváhali, ale pořád to bylo dobré. Jelikož průběžné výsledky nikde nebyly, byli jsme všichni překvapeni konečným prvním místem!!! Úžasný!

Já jsem šla jen Quadruped. Bylo nás 9 žen a ve své skupině jsem sice hodila nejvíc, ale neprobojovala jsem se do finále. Nevím, zda to bylo úzkým hřištěm nebo něčím jiným, ale do poslední šance jsem šla hodně nervózní. Naštěstí hned prvním hodem jsem všechny přehodila a šla do finále.

Ve finále bylo velké drama, disky mí chvílemi lítaly do lesa, atd. Jelikož se ráda nervuju, nechala jsem si nejdelší úspěšný hod až na ten úplně poslední pokus. Vyšlo to a s Apollem jsme získali první místo. MISSION COMPLETED!!!

Jelikož se všechny soutěže (2 kola Throw & Catch (Starters, Open), 2 kola Freestylu (Starters, Open), Quadruped - ženy, muži) odehráli během jednoho dne (což nám přišlo jako nemožné stihnout!), měli jsme neděli volnou na cestování a kratší výlet a pak cestu domů.

 

Fotky z Rakouska ZDE

 

 

p1350515.jpg